Jak wybrać idealnego wibrującego partnera seksualnego?

Wibratory przestały być tematem tabu i wstydliwym sekretem niezaspokojonych seksualnie kobiet. Obecnie odważnie mówi się o zabawkach erotycznych nie jako formie kompensacji niewystarczających umiejętności partnera czy sposobie na zastąpienie go, ale jako o sposobie na urozmaicenie życia seksualnego – tak w związku, jak i w przypadku pozostawania singlem. Większa swoboda seksualna spowodowała zalanie rynku wibratorami różnych kształtów, kolorów, o różnych funkcjach czy tworzywach, z których są wykonane. Czy jednak jest możliwa odpowiedź na pytanie jaki wibrator należy kupić? Tak, o ile samodzielnie odpowie się na kilka pytań i podejmie decyzję, co najbardziej zadowala z zakresu stymulacji seksualnej oraz czego oczekuje się po gadżecie erotycznym.

Rodzaj stymulacji to klucz do dopasowania

Wybierając wibrator należy zastanowić się, jaki rodzaj stymulacji seksualnej dostarcza największej przyjemności. Dla każdej osoby jest to indywidualna kwestia, dlatego wibratory podzielono w zależności od rodzaju stymulacji:

  • wibrator waginalny to bodaj najprostszy z typów, można rzecz: najbardziej klasyczny. Charakteryzuje się podłużnym kształtem idealnym do penetracji waginalnej. Pomija przy tym inne erogenne punkty, jak łechtaczkę, wrażliwie wejście do pochwy czy punkt G,
  • wibratory punktu G cechuje się zagiętym zakończeniem, który ma stymulować mityczny wręcz punkt G,
  • wibrator łechtaczkowy to odmiana wibratora pochwowego, który dodatkowo wzbogacono specjalnymi wypustkami u jego nasady; wypustki te, pod wpływem wibracji, ocierają się o łechtaczkę, która dla wielu kobiet jest jedynym źródłem osiągnięcia orgazmu,
  • wibrator analny może być używany zarówno przez kobiety jak i mężczyzn, zgodnie ze swoją nazwą służy do penetracji analnej, a jego główną właściwością powinna być szeroka nasada.

Wibracje, które poruszą libido, a nie całe łóżko

Tym, o czym wiele osób zapomina, jest dobranie odpowiedniego natężenia wibracji. Oczywiście siła stymulacji jest indywidualną kwestią, niemniej na pierwszy raz polega się nieco słabsze wibracje w celu przyzwyczajenia się do nowych doznań. Można również, mając na uwadze dłuższe użytkowanie, zaopatrzyć się w wibrator posiadający regulację natężenia wibracji, dzięki czemu zabawka dopasuje się do nastroju użytkowniczki i jej wrażliwości w danym dniu, które różnią się w zależności od dnia cyklu.

Sztuczny czy prawdziwy – jak materiał wpływa na doznania

Wibrator przeszedł ogromną ewolucję w zakresie materiałów, z których jest stworzony. Od rozpowszechnionych plastikowych zabawek dotarł do modeli pokrytych cyberskórą, która w dotyku niewiele odbiega od oryginału. Nie wszystkim jednak odpowiada taki prawie naturalny kochanek. W dalszym ciągu w sprzedaży znajdują się wibratory plastikowe, których wibracje są silniejsze od tych stworzonych np. z silikonu. Te drugie są również bardziej giętkie, a tym samym i miękkie, co zmniejsza ryzyko powstania urazu podczas złego użytkowania, a równocześnie nie wszystkim odpowiada. Warto zatem zastanowić się, który rodzaj doznań (bardziej subtelny czy bardziej… twardy) jest tym poszukiwanym podczas seksualnych uniesień.

Rozmiar, który ma znaczenie

W przypadku wyboru wibratora rozmiar ma duże znaczenie. Przeciętna kobieta nie potrzebuje długiego na ponad dwadzieścia centymetrów wibratora, by czerpać przyjemność z jego użytkowania. Ważna jest grubość sztucznego prącia oraz wygoda w korzystaniu z niego. Dla niektórych kobiet zbyt duży rozmiar zabawki może wiązać się z bólem, dla innych natomiast oznacza niedostatecznie silne doznania. Warto zatem sprawdzić przeciętny rozmiar, by przekonać się, która wielkość jest tą najbardziej pożądaną. Dodatkowym argumentem na rzecz mniejszego gadżetu może być jego poręczność, dyskrecja użytkowania oraz możliwość stymulacji większej ilości stref erogennych.

Zakup wibratora to decyzja o tym, co sprawia przyjemność. To okazja do poznania własnych pragnień i rodzajów stymulacji, które najbardziej odpowiadają użytkownikom zabawki erotycznej. Przede wszystkim jednak to indywidualna kwestia, dlatego wszelkie polecenia nie sprawdzą się w tej sytuacji. Doradzanie i polecanie określonego modelu przypomina wybieranie za kogoś idealnego partnera seksualnego dla tej osoby. Może wynikać z dobrych chęci, ale nie będzie trafione.

You may also like...